October 11, 2022
Zendesk

Дохід від продажу: гайд з розрахунку

Дохід від продажу – один з найважливіших показників в бізнесі, який визначає життєздатність компанії.

Якщо у вас є відділ продажів, ви розумієте, як це працює: менеджер, проводячи потенційних клієнтів через цикл взаємодії, фіксує параметри – час розмови, коефіцієнт конверсії, ріст чи спад кількості закриття угод в порівнянні з попереднім періодом. Це визначає ефективність його роботи. Так само важливо визначати ефективність всієї компанії.

Що таке дохід від продажу?

Дохід від продажу – це дохід підприємства від реалізації товарів чи послуг. Фіксується у місячному звіті про прибутки та збитки за місяць – після того, як продукт доставлений чи послуга виконана. Це найактуальніший показник для компанії будь-якого розміру: основа для розрахунку KPI, прогнозування розвитку і стратегічних рішень.

Дохід від продажу включає 2 показники: валовий і чистий дохід. 

Валовий дохід – включає загальну суму грошей, яку компанія отримує від продажу продукції або послуг. Є гарним індикатором того, наскільки добре компанія реалізує свої пропозиції на ринку.

Чистий дохід – це валовий дохід мінус витрати на виробництво. Дає більш чітке уявлення про те, який прибуток компанія отримує фактично. 

Також існує неопераційний дохід – це дохід компанії, що надходить поза межами основного бізнесу з продажу товарів або послуг, наприкдад, нарахування від депозитів на банківському рахунку. 

Важливість показника

Дохід від продажів допомагає компанії:

 • виміряти прибутковість 
 • оцінити стратегію ціноутворення 
 • спланувати операційні витрати 
 • визначити можливість інвестицій 
 • сформувати стратегії масштабування 
 • визначити право для отримання позики чи кредиту 
 • проаналізувати тенденції доходів за певний період часу 

Дохід від продажу не включає ПДВ. Коли клієнт здійснює покупку, компанія виступає в якості агента для місцевих і державних органів влади. Зібраний податок з продажу надходить уряду, а не бізнесу, тому він не є частиною доходів продавця.

Продуктові компанії можуть розрахувати дохід від продажів, помноживши кількість проданих одиниць на їх середню ціну.

Сервісні компанії можуть розрахувати дохід від продажів, помноживши кількість клієнтів на середню ціну наданих послуг.

Для обліку доходу від продажів можна створювати звіт за будь-який заданий інтервал. Зазвичай компанії звітують про доходи щомісяця, щокварталу та/або щороку. Для кожного потоку доходу, який має бізнес, варто робити окремі звіти. Це може допомогти керівникам отримати загальне уявлення про те, як кожен потік доходу впливає на загальний дохід компанії.

Стратегії прогнозування доходів від продажів

Прогнозування продажів, безсумнівно, надзвичайно складна справа. Лише 45% керівників мають високу впевненість у точності прогнозів своєї організації.

Ви можете застосувати декілька стратегій, щоб ваш прогноз був якомога точним:

 • виписуйте точні дані на різних етапах циклу продажів 
 • використовуйте звіти про попередні продажі, щоб екстраполювати майбутні тенденції
 • ви також можете переглянути звіти конкурентів і провести дослідження ринку
 • враховуйте сезонність, природні періоди спаду та росту продажів

Дохід від продажів – це більше, ніж просто число. Це ключовий показник здоров’я та довголіття вашої компанії, а також відправна точка для розробки стратегії розвитку. 

Зверніть увагу на програмне забезпечення Zendesk Sell, яке допоможе вам створювати вичерпні звіти про продажі, щоб мати повне уявлення про стан справ компанії і вивести бізнес на нові висоти. Це сучасна CRM-система, що дає повну видимість бізнес-процесів та заощаджує час на аналітику.

Якщо вам потрібна безкоштовна консультація щодо Zendesk – залиште свою заявку на дзвінок спеціаліста.

Нумо співпрацювати!
Давайте діджиталізуємо ваш бізнес зараз
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Partnerway mission is to make our customers business to grow faster by the choice of right products and process automation.
Нумо співпрацювати!
Давайте діджиталізуємо ваш бізнес зараз
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
“Для нас дуже важливо рухатись швидко й ефективно в питаннях надання якісного клієнтського сервісу – Partnerway повністю це забезпечує!”
Світлана Татієнко
COO в TrusTech